Často kladené otázky

Chci nakupovat...

Na našem webu nakupujete od amatérských pěstitelů. Prodejcem se může stát každý, kdo se zaregistruje.

Platba za objednávku jde vždycky nám. Díky tomu máme možnost chránit kupující před podvodníky. Prodejci vyplatíme částku za objednávku až potvrdíte dodání pomocí hodnocení. Nebo po 15 dnech od objednávky.

Napište nám prosím na ahoj@aukcerostlin.cz a vše vyřešíme. Buď vám vrátíme peníze v plné výši, nebo se domluvíme z prodejcem.

Vše prosím vyfoťte, pošlete na ahoj@aukcerostlin.cz a vše vyřešíme. Buď vám vrátíme peníze v plné výši, nebo se domluvíme z prodejcem.

Ne. Prodejci jsou hobby pěstitelé, kteří nemohou vystavovat rostlinolékařské pasy ani daňové doklady, jelikož jejich činnost (prodej) neprobíhá za účelem zisku. Nemohou tedy prodávat na podnikatelským subjektům.

Chci prodávat...

Inzerce na portálu je zdarma. Neplatíte žádný poplatek, ani provize z prodeje.

Jako hobby prodejce nepotřebujete živnostenský list, ani vystavovat rostlinolékařské pasy. Pokud prodáváte rostliny za účelem zisku, musíte mít živnostenský list, jako na každou jinou takto prováděnou činnost. V tu chvíli je potřeba vystavovat k rostlinám i rostlinolékařské pasy.

Tržiště je primárně určeno pro hobby pěstitele. Nicméně je možné se domluvit individuálně na ahoj@aukcerostlin.cz

Kupující má 15 dní ochranou lhůtu na potvrzení dodání objednávky. Ihned jak potvrdí dodání, připíšeme vám peníze na účet prodejce. Pokud dodání nepotvrdí, peníze se připíšou po 15denní lhůtě. Následně si můžete v uživatelském menu v záložce „Výplata“ požádat o vyplacení částky na váš bankovní účet. Po odeslání žádosti máme 10 dní na zaplacení, obvykle ale proplácíme ještě ten stejný den - pokud se jedná o všední den. :) Pokud byste měli jakýkoliv dotaz, či problém, napište nám na ahoj@aukcerostlin.cz